Tanie podróżowanie – jak wyszukać tani hotel?

Tanie podróżowanie – jak wyszukać tani hotel?

W perspektywie wydarzeń związanych z szerzącą się epidemią spowodowaną nowym wirusem grypy, podróżowanie może nieco tracić na znaczeniu i przestaje być tak atrakcyjne, jak kiedyś. Jest to wynikiem paniki, która niesie sporo utrudnień na lotniskach, w miastach docelowych czy konkretnych zabytkowych miejscach, jakie planowaliśmy odwiedzić. Czy jednak nie jest to właśnie dobry czas na wyszukiwanie tanich ofert?

Szukaj w internecie

Internet jest obecnie pełen ofert sprzedażowych. Są to najróżniejsze destynacje, począwszy od miast europejskich, po Azję czy Afrykę. Oczywiście, można mieć sporo obaw czy jest to aby na pewno dobry czas na podróżowanie. W każdej chwili mogą nas spotkać znaczne utrudnienia na lotniskach, a nawet odwołane loty. Z tego powodu łatwo jest znaleźć oferty, które maleją nawet o 50%, nie wspominając już o braku tłumów w hotelach czy pośród zabytków. Wyszukiwarki ofert oferują nam także duże zniżki związane z uczestnictwem w programach premium. To propozycja choćby portalu booking.com, gdzie program Genius daje nam gwarancję 10% zniżki.

Bezpośredni kontakt z hotelem

Dobrym pomysłem i naprawdę bardzo skutecznym jest także bezpośredni kontakt z hotelem w celu rezerwacji miejsca. Warto wcześniej znaleźć ofertę danego hotelu w internecie, a następnie zadzwonić do recepcji, aby wynegocjować mniejszą cenę. Zwykle udaje się ją uzyskać, ponieważ hotel nie będzie ryzykował utratą klientów, którzy sami się do niego zgłaszają, a dodatkowo nie musi wówczas płacić portalom pośredniczącym w sprzedaży pokoju. Nic więc dziwnego, że zaoferują nam zniżkę, która będzie niższa o procent przeznaczony dla pośrednika. W taki sposób wyszukuje się także oferty będąc już na miejscu przeznaczenia.

Oferty last minute

Od zawsze oferty last minute są tańsze, ponieważ nie zostawiają osobie zainteresowanej wiele czasu do namysłu. Bywa, że są to oferty, których odmówili poprzedni klienci robiąc to niemal z dnia na dzień, a czasem są to po prostu ostatnie miejsca, które się zwyczajnie nie sprzedały. Dzisiejsza sytuacja na pewno będzie generować wiele takich atrakcyjnych ofert, które na pewno warto jest łapać. Ich ceny będą spadać podwójnie, gdyż branża turystyczna znajduje się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej. Jeśli więc nie mamy predyspozycji do paniki, to jest to najlepszy czas, aby zwiedzić kawałek świata w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Nastaw się na dodatkowe bonusy

Przed rezerwacją warto jest także telefonicznie zapytać o ewentualne bonusy, bezpłatne dodatki, które mogą uatrakcyjnić nasz pobyt w hotelu. W przeważającej większości przypadków obiekty zgadzają się nam dać coś w zamian za np. opłacenie całości kwoty jeszcze przed przyjazdem lub brak możliwości odwołania oferty. Dla nich liczy się przede wszystkim klient, który zdecydował się wynająć pokój, a darmowy pakiet spa czy możliwość skorzystania z jacuzzi nic ich już nie kosztuje. Może jednak uatrakcyjnić ofertę i sprawić, że klient zdecyduje się tam pozostać.

O autorze

Napisz komentarz