Social media a sukces finansowy

Social media a sukces finansowy

Metody na uzyskanie sukcesu finansowego bywają bardzo różne. W dzisiejszych czasach liczy się rozgłos, dlatego sposoby mogą być bardzo kontrowersyjne.

Nikogo nie dziwią już ekscesy wywoływane w celu zdobycia followersów na Instagramie

Przykładem mogą być wyczyny pewnej influencerki podczas ostatniego finału Ligi Mistrzów. Owa kobieta wbiegła półnaga na murawę i przerwała na moment mecz. Zrobiła to oczywiście w ściśle określonym celu – wypromowania pewnej marki, a przy okazji swojej osoby. Jej wyczyn szybko przyniósł skutek w postaci nagłego wzrostu popularności w mediach społecznościowych. Bez wątpienia przełoży się to na sukces finansowy. Zapewne w wielu agencjach reklamowych na całym świecie już trwają gorączkowe obliczenia, czy takie działania opłacają się na dłuższą metę 🙂

Czy takie zachowanie się opłaci?

Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim konsekwencje prawne. Zakaz stadionowy to niewielki problem, jeżeli dana osoba i tak nie interesuje się na co dzień piłką nożną. Bardziej dotkliwe mogą okazać się kary finansowe, choć i te mogą zostać zrekompensowane przez potencjalne zyski. Nie warto pochwalać takich działań i ja ich nie pochwalam. Sam jestem aktywny w mediach społecznościowych, kto śledzi mój blog, z pewnością wie, że działam także na Faceeboku. Mój fanpage Zarabianie przez Oszczędzanie śledzi coraz większa ilość osób, co przynosi mi satysfakcję. Działam w sposób całkowicie zgodny z prawem, promuję własną wiedzę i doświadczenie, które nabyłem na przestrzeni lat. Cieszy mnie, że mogę przekazać Wam cenne wskazówki. Skoro obserwujecie mój profil to znak, że treści te są doceniane, a w Social Media można zaistnieć także bez biegania nago po murawie.

Kwoty wydawane przez firmy na reklamę w internecie z roku na rok są coraz wyższe

Naturalną dla internetowego świata jest reguła, że im więcej śledzących profil, tym większa szansa na sukces finansowy. Agencje reklamowe chętnie płacą influencerom, a marki wykorzystują ich zasięgi do promowania swoich produktów. Jeśli zależy Ci na promowaniu biznesu i własnych inicjatyw, media społecznościowe to coś dla Ciebie.

Nie tylko instagramerzy zarabiają na mediach społecznościowych

Są też one kluczowym kanałem komunikacji dla marek. Największe firmy posiadają nawet kilkanaście milionów polubień na Facebooku. Biznesowe korzyści są oczywiste. Ogromne zasięgi dają możliwość dotarcia do ludzi z całego świata. Książka wydana w przedsprzedaży może być zamówiona nawet w liczbie kilku milionów egzemplarzy, jeżeli tylko post dotrze do wystarczającej ilości osób. Podobnie jest też z innymi produktami jak choćby napoje gazowane. Wielkie koncerny mogą błyskawicznie sprawdzić reakcję konsumentów na swój produkt, nawet jeśli ci go nawet nie spróbowali. Wystarczy umieszczenie odpowiedniej adnotacji na profilu i obserwowanie komentarzy. Jeżeli w przeważającej liczbie są one negatywne, można się jeszcze wycofać się z błędu i wstrzymać dystrybucję produktu.

To tylko niektóre z przykładów na to, jak media społecznościowe są dziś powiązane z zarabianiem pieniędzy. Nie ma wątpliwości, że to przyszłość marketingu. Będą z niego korzystać zarówno pojedyncze osoby chcące podbić świat, jak i firmy, które już dawno to zrobiły. 

Odwiedź mój Fanpage ———- > Kliknij i zobacz

Będzie miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci like bądź komentarza.

O autorze

Napisz komentarz