O mnie

O mnie

Dzień dobry!

Cieszę się, że trafiłeś na mojego bloga. Jednak zanim przejdziemy do konkretów, kilka słów o mnie.

Nazywam się Łukasz Litwiński i z wykształcenia jestem elektroautomatykiem okrętowym.

Mam wspaniałą rodzinę, żonę, dzieci, pasjonuje mnie życie we wszystkich jego przejawach, entuzjastą inwestowania oraz oszczędzania. Jestem pasjonatem psychologi, rozwoju osobistego, kolekcjonerem wiedzy. Interesuje się zdrowym trybem życia. Lubię jeździć na nartach, rowerze, spacerować, pływać. Jestem pewien, że do pełni szczęścia musimy się rozwijać w każdej dziedzinie w zrównoważony sposób.

Już 8 lat pracuję na morzu, wielokrotnie dla najlepszych firm crewingowych w Polsce na różnego typu statkach. Co dzięki temu osiągnąłem? Przede wszystkim świadomość, że pracować można wszędzie, ale najlepiej robić to blisko domu i swojej rodziny. Ten czas przyniósł mi ogromne doświadczenie zawodowe, możliwość zarobkowania, lecz pokazał mi również, że wiele mnie ominęło. Nie byłem towarzyszem zabaw z moimi dziećmi, świadkiem ich dorastania. Zacząłem dostrzegać, że przez połowę ich życia nie było mnie w domu i co gorsza, zawsze wtedy kiedy mnie najbardziej potrzebowali. Przekonałem się, że nie chcę pracować na statkach do emerytury, a co więcej, mam świadomość, iż nie muszę osiągnąć starczego wieku, aby móc cieszyć się życiem na emeryturze. Nigdy nie stroniłem od pracy, ponieważ już od najmłodszych lat kiedy nadarzyła się okazja chętnie pracowałem z dużym zaangażowaniem, dlatego mógłbym zacząć realizować pasję i zainteresowania nieco wcześniej niż inni. Jak to zrobić? Mam na to receptę! Jest nią dochód pasywny.

 

Już od najmłodszych lat uczyłem się szacunku dla pieniądza oraz pokory do życia.

 

Usłyszałem kiedyś, że kto nie szanuje drobnych nie będzie miał grubych. Utkwiło mi to w pamięci i do dziś schylam się nawet po 1 grosz leżący na ulicy.

Uważam, że wiele osiągnąłem wyłącznie przez moją determinację i pracowitość. Wierze, w siebie i swoje możliwości. Sądzę, że sami musimy o sobie pomyśleć. O swojej przyszłości. Nikt tego za nas nie zrobi.
Odkąd pamiętam szukałem rozwiązań na jeszcze lepsze zarobkowanie. Zacząłem interesować się inwestowaniem w nieruchomości, brać udział spotkaniach branżowych, poznawać ludzi. Oglądałem wszystkie możliwe webinary, skąd czerpałem wiedzę od najlepszych. Na jednym z nich poznałem mojego lidera, który uświadomił mnie w przekonaniu jak ważna jest wiedza i edukacja w naszym życiu do pomnażania pieniędzy. Eureka! – pomyślałem – nie muszę mieć niezliczonej gotówki, żeby inwestować w nieruchomości, a otwarty umysł i wiedzę. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ uważam, że kluczowe jest podejmowanie decyzji, a także brak rezygnacji ze swych marzeń. Chęć osiągania celów i wiara, że to możliwe. W naszym życiu dzieją się wówczas rzeczy, których do końca nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Pojawiają się okoliczności i osoby, które przybliżają nas do upragnionego celu. Trzeba tylko podjąć decyzje, a nie jest to proste, gdyż z natury boimy się zmian. Nauczyłem się tego czytając książki o rozwoju osobistym.

 

Dlaczego chcę tworzyć tego bloga?

 

Bo to kolejny mój cel, pasja i realizacja wyznaczonych sobie w życiu kroków. Pragnę zachęcać do inwestowania, edukowania w dziedzinie finansów, a także zarażać oszczędzaniem, które naprawdę potrafi być niezwykle fascynujące!

Ponadto, musimy mieć świadomość, że dobre życie, jakie do tej pory wiedziemy nie musi trwać wiecznie.

Trzeba się przygotować na gorsze czasy kryzysu.
Lepiej nie dajmy się zaskoczyć!

 

Łukasz Litwiński