Nawodnij i oczyść organizm

Nawodnij i oczyść organizm

Jesteś tym, co jesz– to znana prawda o uderzającej wręcz prostocie, jednak czy rzeczywiście bierzemy to pod uwagę projektując nasze codzienne odżywianie? Wszystko, co niezdrowe często wydaje się być smaczniejsze, łatwiej dostępne, w zasięgu ręki. Być może dlatego tak chętnie sięgamy po to, co jest szkodliwie dla naszego organizmu. Czas więc to zmienić już od dziś!

Skąd biorą się toksyny w organizmie?

Każdego dnia w naszym wnętrzu przebiega szereg procesów, w czasie których powstają toksyny i szkodliwe związki. Pojawiają się przy podziale komórkowym, trawieniu białek, witamin oraz tłuszczów. Są one naturalnym skutkiem ubocznym wewnętrznego funkcjonowania, których trzeba się jednak pozbyć. Dodatkowo wraz z niezdrowymi produktami, przyswajamy wiele niekorzystnych związków chemicznych, jakie spożywamy z nawozami i opryskami. Trudno dziś kontrolować jakość naszego jedzenia, aczkolwiek powinno to być dla nas priorytetem w dążeniu do utrzymania odpowiedniego zdrowia.

Oczyszczanie organizmu wodą

Woda jest głównym i najbardziej podstawowym elementem naszego organizmu, która jest niezbędna do prawidłowego przeprowadzania wielu procesów trawiennych. Za jej pośrednictwem możemy pozbywać się toksyn. To nerki odpowiadają za filtrowanie szkodliwych substancji, do czego potrzebna jest woda. Obecnie wiele mówi się o skutecznym detoksie za pomocą wody właśnie. Przepis na oczyszczenie z toksyn jest bardzo prosty – wystarczy przez 3 dni pić wyłącznie wodę oraz ewentualnie wspomagać się produktami zielonymi, najlepiej pochodzącymi z ekologicznych upraw. Ważne jest, aby dostarczać wodę w ilości co najmniej 2 litrów dziennie spożywając ją małymi łyczkami, w regularnych odstępach czasu.

Oczyszczanie i nawadnianie pod kontrolą

Decydując się na detoks organizmu za pomocą wody, trzeba być w tym konsekwentnym. Nie można przerwać tego procesu lub co gorsza, podejmować go bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie każdy może go praktykować, o czym naprawdę warto pamiętać. Oczyszczony i bogaty w wodę organizm to nie tylko doskonała profilaktyka przeciwko nowotworom czy innym chorobom cywilizacyjnym, ale także czysty umysł, lepsza koncentracja i wzmożona kreatywność.

Suplementacja

Wiele słyszy się ostatnio o suplementowaniu organizmu witaminami, składnikami mineralnymi, ponieważ jasnym jest, że nie dbając o dietę nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich w odpowiednich ilościach. Nie każde produkty jednak nadają się do spożywania. Warto postawić tu na jakość ich wytwarzania, naturalne składniki, brak hormonów, glutenu czy konserwantów, a nade wszystko GMO. Czas powiedzieć DOŚĆ sztucznym aromatom, wzmacniaczom smaku, ftalanom. Po co to wszystko, jeśli można naturalnie i zdrowo wspomagać pracę naszego organizmu? Być może warto dołączyć do społeczności osób, które wiedzą jak o siebie zadbać i zaoferować sobie wyłącznie najlepsze suplementy. 

O autorze

Napisz komentarz