Medytacja i afirmacja, jako sposób na wewnętrzną zmianę

Medytacja i afirmacja, jako sposób na wewnętrzną zmianę

Po co ludzie afirmują? Chcą wpłynąć na siebie lub otaczającą rzeczywistość. Pragną zmienić coś w sobie lub świecie. Piszą, wypowiadają na głos, słuchają… W tym artykule zapraszam Cię do poszerzenia swojej wiedzy na temat korzystania z nagrań afirmacji. Dowiesz się między innymi, jak skutecznie korzystać z afirmacji i jak tworzyć własne.

Jak powstają Twoje wewnętrzne przekonania?

Jesteśmy zbiorem przekonań, nawyków i wzorców, które zostały nam wpojone przez edukację, wychowanie albo ukształtowały się w nas z powodu konkretnych doświadczeń życiowych. Często to, co o sobie myślimy nie jest całkowicie nasze, nie pochodzi od nas. Przykładem może tu być np. brak pewności siebie, niewiara we własne możliwości. Jeśli wiele razy powtarzano nam (lub robiliśmy to my sami), że niczego nie uda się nam osiągnąć, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, to naprawdę zdołaliśmy w to uwierzyć. Podświadomość przyjęła to jako program, którego się trzyma. Dalsze życie jest więc zdominowane przez te fałszywe przekonania i stąd tak niska nasza efektywność zawodowa, prywatna, brak zadowolenia i wieczny smutek. W tej sytuacji musimy zrobić jedno – przeprogramować podświadomość i uwierzyć w inne, zupełnie odmienne przekonania, dzięki którym zdołamy osiągnąć sukces. Kluczem do tych działań jest właśnie medytacja i afirmacja, jaka ma na celu wspomaganie osobistego rozwoju.

Nie pójdziesz dalej nie zmieniając siebie

Żeby zmienić coś w swoim życiu, musisz zmienić się Ty. Tak. Inaczej to nie zadziała. Trzeba zmodyfikować myślenie, nawyki, negatywne wzorce, fałszywe przekonania. Należy poszerzyć świadomość, poznać siebie prawdziwego. Uwierz, teraz nie jesteś sobą. Jesteś „wytworem” rodziny, szkoły, środowiska. Sytemu. Wiem z autopsji, jak szokujące może być uświadomienie sobie tej prawdy. I nie chodzi tu tylko o zdobycie wiedzy na ten temat, ale pozyskanie świadomości, a to nie to samo. Jest to jednak cudowna przygoda – na nowo poznawać siebie.

Sprawdź, jak zacząć?

Słuchasz afirmacji?
Korzystasz z nagrań afirmacji mp3?
Nagrywasz afirmacje dla siebie lub dla kogoś?
Te wiadomości prawdopodobnie poszerzą bądź usystematyzują Twoją wiedzę.
Być może zainspirują do czegoś nowego.

Sprawdź tutaj

– jak afirmować z nagranymi afirmacjami?

– dlaczego słuchać afirmacji?

– jak dostosować afirmacje do półkul mózgowych?

– jak medytować z afirmacjami?

– jak wykorzystać oddech w afirmacji?

– dlaczego lepiej afirmować z pojedynczymi afirmacjami?

– jak afirmować z jedną afirmacją mając dostęp do wielu innych?

– dlaczego afirmacje wspierają pozytywne myślenie? 

Za pośrednictwem linku możesz też przystąpić do programu partnerskiego i osiągać korzyści poprzez dzielenie się tą informacją. 

Strony internetowe partnerów handlowych wykorzystują pliki cookies do współpracy. Pamiętaj, żeby zaakceptować pliki cookies, jeżeli pojawi się taki komunikat na stronie. W innym przypadku nie zostanie naliczona prowizja.