Jak zarabiać na afiliacji?

Jak zarabiać na afiliacji?

Być może z dwóch słów, jakie są zawarte w tytule tego artykułu, będziesz znać tylko jedno – zarabiać,natomiast to drugie – afiliacja,może brzmieć jak substancja chemiczna bądź proces fizyczny. Otóż, afiliacja to określenie wywodzące się z marketingu i ma bardzo bliski związek z pasywnym zarobkowaniem, a więc dokładnie tym, czym ja i z pewnością ty również, jesteś mocno zainteresowany. Zaczynajmy!

Czym jest afiliacja?

Afiliacja to zarabianie na umieszczaniu linków do stron, produktów lub usług reklamodawców. Jest to swoisty program partnerski, w którym bloger otrzymuje określone wynagrodzenie za to, że zarekomenduje dany asortyment na swojej stronie. Nie da się ukryć, że tego rodzaju programy partnerskie są bardzo korzystne dla wszystkich, którzy w nich uczestniczą. W marketingu nazywa się to relacją typu win-win-win, ponieważ zarabia sklep, który sprzedaje więcej i otrzymuje możliwość poszerzania swojego rynku zbytu. Zyskuje także bloger – partner udostępniający na swojej stronie materiały reklamowe, linki do produktów, banery. Klient też nie zostaje z niczym, ponieważ otrzymuje produkt, jakiego szukał, a do którego być może w innym wypadku nie miałby dostępu. Obecnie jest to więc jedna z najkorzystniejszych dla wielu stron form sprzedaży, promocji.

Jaki program afiliacyjny wybrać?

Na rynku dostępna jest cała masa najróżniejszych programów partnerskich, ponieważ zdecydowana większość sprzedawców pragnie poszerzać grono odbiorców szukając nowych kanałów kontaktu. Osobiście polecam przejrzystą platformę, z której sporo się już dowiedziałem. Warto połączyć treść naszej strony z rodzajem programu partnerskiego, oferowanymi przez reklamodawcę produktami lub usługami. Jeśli chcesz być wiarygodny, zyskać zaufanie swoich użytkowników, to musisz zachować pewną spójność tematyczną. Lepiej zbyt daleko nie odbiegać od idei, jaką sam promujesz. Dla przykładu, ja zajmuję się na swoim blogu rozwojom osobistym, zarabianiem i oszczędzaniem. Interesują mnie także wszelkie tematy pokrewne, które wiążą się z samodoskonaleniem. Dlatego też szczerze polecam i niejako reklamuję wszystkie kursy oferowane przez Dorotę Filipiuk, która wspaniale pisze i edukuje na temat efektywności, zarządzania sobą w czasie i zdobywania nowych kompetencji, które nas kształtują, podnosząc naszą wartość w pracy i życiu prywatnym. Sam zainwestowałem w Jej kursy, jak Kurs szybkiego czytania, Notuj jak geniuszczy Generator czasu.Są doskonałym źrodłem wiedzy dla tych, którzy poważnie myślą o samodoskonaleniu. Ale czy w ogóle wiesz, jak się skutecznie uczyć? Tego też nam nie mówią, więc musimy szukać sami. Może ten kurs – Akademia efektywnościprzydałby się też Tobie?

Czy każdy może na tym zarobić?

Oczywiście! Ale pamiętaj, że wszystko będzie zależeć od twojej skuteczności i motywacji. Jeśli jesteś uparty, to na pewno dorobisz parę złotych. Ważne jest, abyś zyskiwał użytkowników, osoby wizytujące twoją stronę. Nie musisz przy tym ich do niczego przekonywać czy próbować na siłę zaoferować jakiś produkt reklamodawcy. To właśnie publikowane przez ciebie treści będą dla nich najbardziej przekonywujące, dlatego musisz się w nie zaangażować! Zaczynaj zatem i przybywaj do mnie po więcej informacji z tego tematu i jemu pokrewnych!

Jeśli ta wiedza jest dla Ciebie wartościowa i chcesz skorzystać z tego, co proponuję, z linków, jakie udostępniam, to zapisz pliki cookies, a dzięki temu w pewnym stopniu mi się odwdzięczysz, ponieważ otrzymam prowizję. Mam nadzieje, że nie jest to dla Ciebie bardzo kłopotliwe w zamian za wartościową wiedzę, jaką się z Tobą dzielę. Dziękuję 🙂