Jak w MLM wykorzystać webinar?

Jak w MLM wykorzystać webinar?

Żyjemy w czasach, w których sposoby na zarabianie pieniędzy są nieograniczone. Internet to prawdziwa skarbnica możliwości. Coraz więcej osób postanawia nawiązać współpracę z firmami obracającymi się w kręgu mlm (marketing wielopoziomowy). Ta specyficzna forma prowadzenia biznesu wymaga stałego budowania i doskonalenia swojej struktury. Obecny rynek przewiduje wiele narzędzi, które mają w tym pomóc. Bardzo popularnym sposobem rozwijania swojej działalności jest prowadzenie webinarów, czyli spotkań na żywo za pośrednictwem Internetu. Ma to na celu rozbudowanie sieci partnerów biznesowych i klientów. Jest to jednocześnie fantastyczny sposób na dotarcie równocześnie do dużego grona odbiorców. Dużo jednak nie zawsze oznacza skutecznie. Jak zatem z powodzeniem taki webinar przeprowadzić?

Przykuj uwagę i zainteresuj

Chwytliwy tytuł prezentacji to przepis na zdobycie dużej liczby widzów. Powinien on wzbudzać ciekawość, ale jednocześnie nie może zdradzać wszystkich szczegółów na wstępie. Zainteresowana osoba powinna z niecierpliwością czekać na to co za chwilę nastąpi. Ważne, aby tytuł z założenia przekonywał odbiorcę, że dzięki przystąpieniu do współpracy z Tobą osiągnie określony cel, np. “Schudnij 10 kg w miesiąc dzięki innowacyjnym suplementom” lub “Zarób 5 tys. zł. w pierwszym miesiącu pracy”.

Bądź wiarygodny

Nic nie działa na podświadomość potencjalnego partnera tak mocno jak obietnica, informacja o korzyści, jaką osiągnie. Musisz zapewnić go, że Twoje szkolenie pozwoli spełnić jego oczekiwania, że stanie się po nim bardziej zmotywowany i pewny siebie. Pamiętaj, aby Twoje deklaracje nie były tylko pustymi obietnicami. Jeżeli sposób prezentacji Twojego biznesu nie spełni oczekiwań odbiorców to pewne jest to, że już na samym wstępie stracisz sporo osób. Warto wcielić się w takiego odbiorcę i pomyśleć o tym, co Ty sam chciałbyś usłyszeć będąc na jego miejscu. Czy osoba z nadwagą chce tylko kupić cudowne suplementy, czy chce schudnąć?

Jesteś wizytówką swojego biznesu

Pamiętaj o tym, że Twoja autoprezentacja to najważniejszy krok w budowaniu zespołu. Ludzie prawdopodobnie będą chcieli się na Tobie wzorować. Musisz mieć na swoim koncie sporo sukcesów, dowodów na to, co osiągnąłeś. Jeżeli zaczynasz przygodę z mlm i dopiero raczkujesz w tym temacie to prawdopodobnie nie będziesz wiarygodnym partnerem biznesowym. Odbiorca postrzega Cię jako lidera, przedstaw się zatem z jak najlepszej strony i opowiedz o tym jak możesz pomóc innym.

Zaoferuj korzyść

Oferta, którą przedstawiasz nie może odnosić się wyłącznie do samego produktu. Twoi kontrahenci chcą poznać możliwości, jakie czekają na nich po dołączeniu do Twojego zespołu. Klient lubi dodatkowo być zaskakiwany – promocją, bonusem na start, gratisem. Dobrze jeżeli wskażesz konkretny czas na skorzystanie z preferencyjnych warunków – ułatwi to i przyspieszy podjęcie decyzji przez Twoich partnerów.

Poprowadzenie skutecznego webinaru wcale nie musi być trudne. Fakt, że znajdujemy się w centrum uwagi może być nieco onieśmielający. Warto jest jednak uwierzyć w siebie. Taki sposób promowania biznesu może okazać się przełomem w Twojej działalności i znacznie przyspieszyć osiąganie z niej dużych korzyści.

O autorze

Napisz komentarz