10 motywujących, finansowy cytatów

10 motywujących, finansowy cytatów

Cytaty to genialny sposób na szybki zastrzyk motywacji. Można je rozwiesić wszędzie na biurku, lodówce czy tablicy korkowej. Chciałbym przedstawić 10 cytatów na temat finansów, które uważam, że warto wziąć sobie do serca. Pod nimi umieszczam krótką interpretację, która ma za zadanie robić za suplement.

1. ,,Aby stać się bogatym musisz zarabiać pieniądze podczas snu“. – David Bailey

To można zarabiać podczas snu? Da się tak? Owszem, da. W książce, która nazywa się Najbogatszy człowiek w Babilonie jest to doskonale opisane. Trzeba zmusić pieniądze, aby zarabiały dla nas, kiedy my tego nie robimy. Mając na swoim koncie jakiekolwiek aktywa możemy zainwestować je w coś co powiększy nasz majątek. Dobrym przykładem mogą tego mogą być też bitcoiny, na których ludzie zarobili już majątek. Na pewno trzeba zgłębić temat, zanim ślepo w coś włożymy pieniądze.

2. ,,Im dłużej nie podejmiesz działania, tym więcej pieniędzy tracisz” – Carrie Wilkerson

Ta motywacyjna mówczyni ma w tym zdaniu wiele racji. I to nie tylko, jeżeli chodzi o pieniądze. Ile raz człowiek żałował, że czegoś nie zrobił? Nie otworzył biznesu, o którym marzył, a chwilę później ktoś wpadł na ten pomysł pierwszy i zarobił majątek. Historia pokazuje na prawdę wiele takich przypadków. Weźmy pod lupę piłkę nożną. W przypadku najpopularniejszego sportu na świecie to powiedzenie może się przełożyć na transfery piłkarzy, kiedy to klub X nie ściągnął piłkarza Y za małą kwotę, żeby zaraz klub Z go kupił i zarobił na nim krocie.

3. ,,Kluczem do zarabiania pieniędzy jest inwestowanie” – Suze Orman

To powiedzenie jest podobne do pierwszego. Trzymając na koncie określoną sumę wcale nie sprawimy, że będzie ona większa. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, ale przecież każdy piekarz kiedyś się sparzył, kiedy wyciągał chleb.

4. ,,Pieniądze są dobrym sługą, ale złym panem“. – Phineas Taylor Barnum

Kiedy ma się pieniądze i można je kontrolować w odpowiedni sposób będą środkiem do spełnienia marzeń, sięgania celów. Mają jednak drugą stronę medalu – złego pana. Przez pieniądze bardzo dużo ludzi popadało w kredyty czy długi z których nie mogli wyjść przez całe życie. 

5. ,,Czas to pieniądz”. – Benjamin Franklin

Tego powiedzenia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Im więcej robimy, tym więcej mamy. 

6. ,,Nie mam czasu na hobby. Pod koniec dnia traktuję moją pracę jak hobby. To jest coś, co uwielbiam robić”. – David Beckham

David Beckham, czyli emerytowany piłkarz m.in. Manchesteru United czy Realu Madryt całe życie robił to co kocha. Dzięki takiemu sposobowi nigdy nie był w pracy, gdyż łączyła się ona z jego pasją. Jaki z tego wniosek? Znajdź taką pracę, która równocześnie będzie sprawiała Ci radość. Wtedy ani razu nie będziesz w pracy.

7. ,,Gdyby kobiety nie istniały, wszystkie pieniądze na świecie nie miałyby znaczenia“. – Arystoteles Onassis

Panowie, zgodzicie się, prawda? 

8. ,, Zasada nr 1: nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2: nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1.” – Warren Buffett

Patrząc na majątek jednego z najbardziej wpływowych inwestora na ziemi trzeba mieć na uwadze jego zdanie. 

9. ,,Mądry człowiek trzyma swoje pieniądze w głowie, ale nie w swoim sercu” – Jonathan Swift.

Jeżeli pieniądze przesłonią wartości, które mamy w sercu nigdy nie dadzą nam szczęścia. Kierując się rozumem w ich inwestowaniu możemy stworzyć na prawdę wiele dobra.

10. ,,Każdy milion to duża kolekcja groszy“. – Artur Czyż

Grosz do grosza, a będzie kokosza 🙂

O autorze

Napisz komentarz